Ekonomi

Eksim Ventures 10 girişime yatırım yapacak

Gıda, enerji teknolojileri, sağlık, mobilite, biyoteknoloji, fintech ve savunma sanayi gibi alanlarda yenilikçi fikirlere yatırım yapan Eksim Ventures, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ülkeleri ve ABD’ye yönelik planlarıyla finansal ve stratejik yatırım fırsatlarını da artırıyor.

Eksim Ventures Yatırım Komitesi Üyesi Uğur Mutluhan Oruncak, “2023 yılında 10 girişime daha yatırım yapmayı planlıyoruz. Böylece ‘Fon 1’ bütçemizi, takip yatırımları için ayırdığımız bütçeyle birlikte yatırımlara yönlendirmiş olacağız.

2023 yılında farklı yatırımcıların katılımıyla yeni bir fon kurmayı planlıyoruz.” Eksim Ventures Yatırım Komitesi Üyesi Uğur Mutluhan Oruncak, “Eksim Ventures olarak teknoloji ve insan odaklı yenilikçi fikir ve gelişme potansiyeli olan iş modellerine odaklanıyoruz ve yatırım yapacağımız işletmeleri bu kriterlere göre belirliyoruz. ‘Fon I’ yatırım döngüsü olan 2021, 2022 ve 2023 için yatırım bütçemiz 25 milyon dolardı.

Bugüne kadar mobilite, sağlık, İK teknolojileri ve beslenme alanlarında 8 işletmeye ve yatırım tezimiz doğrultusunda 7 farklı fona yatırım yaptık. 2022 yılında 400’den fazla işletmeyi inceledik ve 208 işletme ile bir veya birden fazla görüşme gerçekleştirdik. 58 işletmeyi yatırım komitesi nezdinde değerlendirdik ve 4 işletmeye yatırım yaptık. Ayrıca 2’si ABD’de olmak üzere 4 fona daha iştirak ettik. 2023 yılının ilk çeyreğinin prestijiyle toplamda 14,5 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdik.”

murgulajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu