Haber

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “6 kişilik masayı terk edin” çağrısını reddeden Akşener’e açık kapı bıraktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17. G20 Liderler Zirvesi kapsamında Endonezya’ya yaptığı ziyaretin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i “6 kişilik masayı terk etmeye” davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iddiaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu muhalefet Ankara’dan İstanbul’a teröristlerle kol kola yürüyen muhalefettir. Biz bu muhalefete yabancı değiliz. Zaten terör örgütü PKK’nın Türkiye’deki uzantısı ile birlikte hareket etmiyorlar mı? Meclis mi? Beraber hareket ediyorlar. Gittiler. Zaten terör söylemi yapanlar var. Nitekim bazılarının dokunulmazlıklarının kaldırılması için mecliste çalışmalar sürüyor. Bunlara alışkınız. Burada özellikle muhalefette CHP’yi bir kenara bırakalım. CHP’yi bir kenara bırakalım, 6’ncı masadan bahsediyoruz.” Hepsini söylememe gerek yok ama İYİ Parti’nin onlarla aynı çizgide olması adettendir. Neden masaya geliyorlar? onlarla bire bir mi aynı pozisyona mı gelsin?Bu normal düşündürücü.Hele böyle bir dönemde masadan mı kalksın yoksa milli ve yerli bir tavır mı alsın.Tekrar düşünecek.”

AKŞENER’DEN CEVAP: OYUN MASASINA HİÇ YAPMADIK, OLMAYACAĞIZ

Akşener, “Çizgisi olmayan ve bunu bire bir kararlılıkla savunan bir partiyiz. Milletimizin geleceğinin heba edildiği bir kumar masasına hiç gelmedik, bir daha da gelmeyeceğiz. Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının milliyet ve yerellik bazında vereceği tanımaya ihtiyaç duyan bir parti değiliz Biz 2017 Bu canavarca sistemi getiren referandumda çok net ve açık bir duruş sergileyen kişilerin kurduğu bir siyasi partiyiz. bugün İYİ Parti’dir.”

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: OLASILIKLAR KONUSUNDA KESİN BİR SONUÇ VERMEK YANLIŞ

Habertürk canlı yayınına katılan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik konu hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti ve Akşener’in cevabına ilişkin açıklama yapan Çelik, “Politikamız çerçevesinde çeşitli konularda açıklama yapanlar, terörle mücadelede milli politikamıza olan hassasiyeti ortaya koyduğunda Cumhurbaşkanımız da Halkının yanındadır. İttifak, ister şahıslar, ister sivil toplum kuruluşları veya partiler düzeyinde olsun.” Davet yapıldı, sayın Akşener, bahsettiğimiz eleştirilerden farklı değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti. Bildiğim bir şey var; Siyasi tarihe baktığımızda siyasette 1 gün çok uzun, 1 yıl ise çok kısa. Bugün için olasılıklar hakkında kesin bir fikir geliştirmek her zaman yanlıştır. ” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu